Nii ta on

Nii ta on

Eesti

Keel

Eesti

Pikkus

82 min

Vanusepiirang

MS12

Vallo Toomla dokumentaalfilmi „Nii ta on“ keskmes on kuus elu keskpaika jõudnud Eesti meest, kelle argiseid toimetusi kajastades tõusevad esile ka tundlikumad teemad nagu õnn, armastus, rahulolu ja elurõõm.


Kaks aastat kestnud võtteperioodi jooksul jälgisid režissöör Vallo Toomla ja operaator Erik Põllumaa Eesti väikekohtades elavaid mehi, kõiki tegelasi ühendab hobina koorilaul. „Filmi jõudsid pildid kuue mehe elumõistmisest, eluga leppimisest ja elurõõmu otsingutest selle leppimise sees,“ kirjeldas režissöör. „Minu jaoks on see film ka justkui tõestus normaalse elu võimalikkusest, mis keset praegust keerulist maailma täis raevukaid konflikte tundub aina harukordsem.“

Vallo Toomla eelmine, Eestis mitmeid tunnustusi pälvinud dokumentaalfilm „Marju Lepajõe. Päevade sõnad“ portreteeris filoloogi, religiooniloolast ja õppejõudu Marju Lepajõed. Ka oma uusimas filmis tõestab Vallo Toomla end tundliku silmaga režissöörina, kes oskab anda edasi argipäevas peituvat poeesiat ja sooja inimlikkust.

Filmi monteerija ja produtsent on Kaie-Ene Rääk, helioperaator Mart Kessel-Otsa ja helirežissöör Harmo Kallaste. Filmi toodab F-Seitse ning selle valmimist rahastasid Eesti Filmi Instituut ning Eesti Kultuurkapital.

Linastused

Tulevased linastused